دو نوجوان ایرانی

فروردین ۲۱

haj

yemen

للحق

طرح نوشت : آن قدر عصبانی هستم که جمعه از خانواده بگذرم و بیایم دفتر و فکر کنم به غیرت ایرانی! به غیرتی که خیلی کمرنگ شده. به غیرتی که … بگذرم … سال هاست حرف فامیل و آشنا را به جان خریده ام که چرا به حج نمی روم! تا الان اگر به خاطر حکام خونخوار سعودی به این سفر آسمانی نرفتم و کمی تردید داشتم، اما از بعد قضیه تعرض به دو نوجوان ایرانی و سکوت کثیف مسئولین دولتی و دست اندرکاران حج، دیگر مطمئن شدم که قید این بند از فروع دین را تا ظهور حضرت موعود(عج) خواهم زد.

کاملا بی ربط : ما مدعیان صف اول بودیم / از آخر مجلس شهدا را چیدند …

۱۶۴ نظر

 1. دست مریزاد حاج میثم حرف دلمونو زدی…

 2. vahid

  مرگ بر آل سعود

  • مهدی

   سلام

   یاد کلام امام عزیزمان افتادم که می فرمود اینها آل جحودند نه آل سعود

   خدا نابودشان کند ولی دشمن اصلی را یادمان نرود.

   کینه هایتان را در دلهایتان تلنبار کنید که روز انتقام نزدیک است ان شاءالله

   و نراه قریبا

 3. محسن نجفی

  سلام میثم جان خوبی برادر؟ این را باید به کسانی گفت که هر سال مکه تشریف میروند آنهم برای پز دادنش و ریا کاری محض ! راستی غیرت شیعه کجاست ؟ وای بر ما…….

  • هادی

   سلام مواظب باشید چی میگید که بعد نیاد اون دنیا خرتونو بگیره بگه من برای پزش میرفتم یا تو برا پزش که صدتا دلیل غیر منطقی و منطقی داشتی نرفتی و توجه نکردی که اگه اگه اخ بود و بد بود چه از نظر سیاسی و یا فقهی توی شیعه که مقلد بودی را بهت میگفتن که نرو اما نگفتن تا حالا که این اتفاق تلخ افتاد و اگر میگن که تحریم کنیم اونم با اکراه جهت نشان دادن انزجارمون از آل سعود کثیف است و اینکه دنیا بفهمند و اسفاده کنیم جهت شناساندن چهره سخیف و کثیف سعودیهای بیچاره. البته سالها قبل در همین سی سال گذشته اتفاقاتی هم در همین زمان حج افتاده که خیلی نشان داده نشد بگذریم دنیا خیلی زود میگذرد.مرگ بر وهابیون سعودی

   • هیچ

    جناب هادی حاج آقا هستن ;)

    • هادی

     بحث مربوط میشه به مسلمان شیعه ایرانی نه به شمای ایرانی غیر مسلمان و شیعه پس لطفا در کار دیگران….

     • هیچ

      میثم ی ستون پیدا کن من سرمو بکوبم بهش از دست این هادی :(

      دیگه چ بلایی باید سر امثال جنابتون بیاد تا بفهمید مملکت فقط مال شما نیست؟
      چهار میلیون رایتون بس نبود؟

      داش من اگه خدای نکرده اونجا توهینی ب ناموس توی هموطن مسلمان بشه ب من هموطن نامسلمون هم فشار میاد ک رفتید ب اسم عقیده تون آبروی اسم ی ملت و کشور و نژادو بردید
      صحبت از تجاوز نژاد ب نژاد
      ملت ب ملت
      تفکر ب تفکره
      (حالا بیا بگو تو نژاد پرستی)

     • ...

      برادر گرامی جناب هیچ
      الان خیلی بهتون فشار اومده ؟!؛الان به خاطر عقیده یه مسلمون آبروی یه ملت برباد رفته؟!؛ اگر صحبت از آبرو رفتنه که آبروی عربستان مقدم بر ایرانه؛متجاوز اونا بودن !!! اما صحبت اصلی من اینه که روزی چند تن از ناموسای این مملکت صادر میشن به هزار تا کشور اونور آبی برای هرزگی و بدنامی!!
      تو همچین مواقعی بهتون فشار نمیاد؟!؛ آبروی یک ملت برباد نمیره؟!رگ غیرتتون باد نمیکنه؟!؛ وقتی خانم خودشیفته به میل خودش جلوی دوربین دشمن برهنه شد دم از غیرت و فشار آبرو نزدین!!! بازم شرف حزب اللهی جماعت!حداقل یه ابراز تاسفی چه بسا به اندازه یه طرح و یه نوشته ،میکنن؛اما این جماعتی که خودشون رو هیچ و غیر مسلمون میدونن فقط ادعا دارن به پای عمل که میرسه جا می زنن!؛فقط دنبال یه سوژه میگردن که عقده گشایی کنن!متاسفم!همین!

     • کیمیای وصال

      برادر گرامی جناب هیچ
      الان خیلی بهتون فشار اومده ؟!؛الان به خاطر عقیده یه مسلمون آبروی یه ملت برباد رفته؟!؛ اگر صحبت از آبرو رفتنه که آبروی عربستان مقدم بر ایرانه؛متجاوز اونا بودن !!! اما صحبت اصلی من اینه که روزی چند تن از ناموسای این مملکت صادر میشن به هزار تا کشور اونور آبی برای هرزگی و بدنامی!!
      تو همچین مواقعی بهتون فشار نمیاد؟!؛ آبروی یک ملت برباد نمیره؟!رگ غیرتتون باد نمیکنه؟!؛ وقتی خانم خودشیفته به میل خودش جلوی دوربین دشمن برهنه شد دم از غیرت و فشار آبرو نزدین!!! بازم شرف حزب اللهی جماعت!حداقل یه ابراز تاسفی چه بسا به اندازه یه طرح و یه نوشته ،میکنن؛اما این جماعتی که خودشون رو هیچ و غیر مسلمون میدونن فقط ادعا دارن به پای عمل که میرسه جا می زنن!؛فقط دنبال یه سوژه میگردن که عقده گشایی کنن!متاسفم!همین!

     • هیچ

      شما همه چی رو ب هم نباف لطفن

      همین الانش هم میگم
      کاری ک گلشیفته فراهانی کرد کاملن جنبه ی شخصی داشت و ب من و شما مربوط نیست

      اون خانوم ب اختیار خودش و بدون جبر لباسش رو درآورد و کسی هم ب حریم شخصیش تجاوز نکرد

      نه اینکه جبرن و قهرن و تو ی اقدامی ک مشخصه سازماندهی شده ست مورد تجاوز قرار بگیره
      قبلن هم بارها و بارها توهین ب زائرین ایرانی گزارش شده
      مگه نه اینکه آشکارا اعلام کردن ک دشمنی ما با ایرانه؟
      الان شما مشکلی نداری ک ناموس خودت تو این شرایط بره حج؟

      در مورد اون دخترایی هم ک صادر میشن ب کشور های دیگه اول اینکه تا ب حال موضوعش اینجا مطرح نشده ک موضعی گرفته بشه پس قصاص قبل از جنایت نکن

      دوم اینکه در اون موضوع اونایی باید کلاهشون رو بالاتر بگذارن ک کف خیابون ب حجاب ک مسئله ی شخصی افراده گیر میدن و خودشون رو مدعی العموم میدونن اما فقط برای ضعیف گردنشون کلفته

      سوم اینکه اگه اون دخترا این مسیر رو انتخاب میکنن برای زندگی شون ب خودشون مربوطه وفقط زمینه هاش هست ک باید ریشه یابی و برطرف بشه
      جامعه ی اسلامی مگه در زمان پیامبر و امامان فاحشه نداشت؟

      در کل فرافکنی نکن جناب
      سوال من کاملن واضح بود اما جوابی براش نشنیدم و فقط از شما و دیگر حضرات علامه درس ادب و اخلاق گرفتم

    • نرگس

     در جواب کاربر « هیچ » که میگه حجاب یک امر فردی هست؛
     یاید عرض کنم که کدوم عقل ِ سلیمی میگه حجاب یک امر فردی است و هر کسی هر جوری که دوست داره می تونه در جامعه بگرده؟ آیا شما با « آزادی عقیده » موافق هستید؟! اگر قرار باشد هر عقیده ای که هر شخصی دارد آزاد باشد در این صورت در جامعه با میلیونها نظر و عقیده سر و کار خواهیم داشت. ما « آزادی اندیشه » داریم ولی « آزادی عقیده » نداریم . اینگونه نیست که هر کسی هر عقیده ای را که دارد در جامعه به اجرا در آورد. حجاب یک امر اجتماعی است زیرا کسی که حجاب ِ خود را رعایت نمی کند آزادی افراد ِ دیگر جامعه و امنیت ِ روانی دیگران را به خطر می اندازد و زمینه برای انحراف افراد جامعه فراهم می شود.
     ………….
     کاربر « هیچ » کمی فکر کن.
     حجاب یک امر ِ اجتماعی است و وقتی کسی حجاب ِ خود را رعایت نمی کند در واقع به حقوق ِ شهروندی مسلمان ِ دیگر تجاوز می کند . ما انسانها حق نداریم حق ِ شخص ِ دیگری را ضایع کنیم.
     ما حق نداریم هر « اندیشه ای » را که تصور می کنیم درست است به اجرا ء در آوریم.
     چرا قشر ِ شما فکر می کنید که هر کاری دلتان بخواهد می توانید انجام دهید و آن اعمالِ شما تعرض به حقوق ِ شهروندی دیگران نیست؟!
     ذکر این نکته ضروری است که در ادیانِ پیش از اسلام ما نیز حجاب داشته اییم.
     در دین ِ یهودیت و مسیحیت حجاب وجود دارد.
     راهبه های مسیحی حجاب دارند.
     کمی مطالعه کنید؛ باور کنید راه دوری نمی رود؛ خودتون رو از ورطه تفکرات ِ روشنفکری لاییک ها نجات دهید.
     ……
     در مورد عملکرد اون دختره هم در مقابلِ دوربین های اون ور ِ آب قبلاً در جایی دیگر عرض کردم دیوانگی هم عالمی دارد! دو روز ِ دنیا را چگونه از دست می دهیم! ما آمده اییم که توشه کسب کنیم نه آنچه داریم از دست بدهیم. رسول ملاقلی پور فیلم سینمایی بسیار زیبای « میم مثل مادر » را ساخت و از دنیا رفت؛ هنرپیشه این فیلم این دختر بود که خوب جوابِ زحمات ِ ملاقلی پور را داد! دیگه کسی تمایلی ندارد که برای بارِ دیگر این فیلم زیبا را ببیند! یک کلاغ، کلاغ بدنیا می آید و کلاغ هم می میرد؛ اما ما انسانها با فطرتِ پاک بدنیا می آییم؛ ان شاء الله مانندِ چهار پا و پایین تر از آن از دنیا نرویم! امام سجاد علیه السلام فرمودند: « خدایا اگر عمرِ من مرتعِ شیطان است، مرا ببر و اگرعمرِمن مفید است، مرا زنده نگهدار. »

     • بدحجابها بخونند

      پوشش (حجاب )انسان را از بیماریها دور می سازد.
      چرا اسلام به لباس گشاد برای آقایان و حجاب برای خانمها تاکید دارد؟
      جواب این پرسش از زبان علم پزشکی
      طبق تحقیقات دانشمندان علم پزشکی درکشورهای اروپایی و امریکایی به این نتیجه رسیده اندکه پوشش مسلمانان دلیلی را درخود نهفته دارد ، اما متاسفانه سیاستهای کثیف پنتاگون و سرویسهای مخفیانه خارجی اجازه نشر عمومی این موارد را نمی دهند.. همه انسانها امواجی از خود ساطع می کنند که این امواج بر روی انسانهای دیگر نیز اثر دارد ، معمولاً خانمها درمقابل بیماریها مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند چون هورمونی دربدنشان ترشح می شود که استقامت آنها را دربرابر درد بیشترمی کند اما موی سر خانمها در مقابل امواج ساطع شده مقاومتی ندارد و به راحتی انرژی های ساطع شده از افراد دیگر را به خود جذب می کند اما سیستم موی سر مردان به این امواج واکنش نشان می دهد و اجازه ورود نمی دهد. همچنین برای درک بهتر این قضیه به نمونه علمی و پزشکی اشاره می شود تا واقعیت این مهم بهتر روشن شود. هم اکنون موی سر بیماران خاص ، به عنوان نمونه به امریکا و یکی دو کشور دیگر فرستاده می شود تا نوع مریضی و نوع داروی آن مشخص گردد.
      پوشیدن لباس تنگ برای مردان علاوه بر آزردگی بدن ، این امواج را هم به راحتی از طریق چسبیدن لباس به بدن جذب می کند . سیستم بدنی خانمها به گونه ای است که اگرنمایان باشد ، بیشترین جذب امواج را از انسانهای دیگر دارد و این امواج به مرور زمان باعث بیماری های ناعلاج می شود.
      در اوایل سال جاری وزیر بهداشت اعلام کرد اینهمه می گویند سرطان ایران را فراگرفته بدانید ما یک ششم کشورهای اروپایی سرطان داریم .
      جالب است بدانید تحقیقات بعمل آمده نشان از آن می دهد کسانی که حجاب و عفاف را پیشه راه خود قرارندادند بیشتر به این درد گرفتارشده اند.

 4. هیچ

  من خودمو نه مسلمون میدونم نه شیعه
  ولی در عجبم از جهالت قومی ک پول خودشون رو دو دستی تقدیم کردند و میکنند تا صرف نسل کشی همفکران و هم مسلکانشون بشه

  در عجبم از اون قوم دلواپس همیشه نگران ک ده دقیقه پیاده روی با وزیر خارجه ی ی کشور براشون پیاده روی روی آرمانها و خون شهداست اما تجاوز ب ناموس خودشون رو میبینن وساکت میشینن

  آقای رسایی همیشه در صحنه کجاست خدا میدونه
  آقای کیهان!
  کفن پوشای یقه چاک
  علمای دین (ب استثنای یکی دو مورد)
  جنبشهای همیشه منتقد دانشجویی
  بسیج دانشجویی همیشه در صحنه !
  دولت اعتدال
  ..

  • مرتضی

   بسیج دانشجویی هفته ی پیش سه شنبه برنامه تجمع داشته جلوی سفارت عربستان داشته!!
   که به لطف وزارت خارجه این تجمع کنسل شد!!
   “هیچ” جان همه جا خواب خواب هم نیست.مثل این که مسئولان دارند ملت رو به خواب می برند…
   شما هم اگه صحبت های آقامون رو گوش می کردی این حرف خنده دار رو نمی زدی!

  • کیمیای وصال

   سلام علیکم جناب هیچ
   باید عرض کنم خدمتتون که قرار نبود این خبر رسانه ای و علنی بشه، این آقای رسایی بودند که تو صحن علنی مجلس اعتراض خودشون رو نسبت به این مسئله اعلام کردند و نمایندگان همیشه غافل رو هوشیار کردند و مطلع ساختند!!
   در ضمن مطمئن باشید یک انسان حقیقی و آزاده که طرفداره حقه هر کجا بی عدالتی و نابرابری ببینه معترض میشه چه در مواقعی که صحبت از خون شهداست چه در مواقعی که به ناموس مملکتش تعرض صورت میگیره!!
   این جماعتی که شما به کنایه با عنوان نگران و دلواپس همیشه ازشون یاد میکنید حتی پس از لغو مجوز تجمع سکوت نکردند و به صورت کاملا خودجوش مقابل سفارت سعودی تجمع کردند!

   این شما هستین که چشمتون رو به روی حقایق موجود بستین و اونجور که دلتون می خواد و به افکارتون نزدیک تره طرف مقابل رو ترسیم میکنید.
   بهتر نیست به جای این موضع گیری های متعصبانه و یکطرفه بیشتر فکر کنید و تصمیم درست تری بگیرید؟

   • هیچ

    پیچیش در غلاف ادب و متانت میدونی چیه دادا؟ :)
    نپیچون ما رو
    اصل حرفو جواب بدید

    • نرگس

     رهبر به کل مسایل اشراف کامل دارند و چون مرجع تقلید می باشند، باید بتوانند در مسایل فتوا یا حکم بدهند.نظر ایشان نظر قطعی و فصل الخطاب می با شد. رهبر یا نظر می دهد که ماندگار است یا نظر نمی دهد. نمی شود کسی نظر بدهد بعد متوجه شود که نظرش نقصان دارد وباید اصلاح شود. پس بعضی جاها باید سکوت کرد یا نظر قطعی داد نه نظر احتمالی!رییس جمهور در مقابل رهبری یک فرد عادی محسوب می‌شود و نظر او در مقابل نظر رهبری چندان اهمیت ندارد. رهبر خیلی چیزها را در نظر می‌گیرند که بقیه در نظر نمیگیرند.
     به توصیه کاربران محترم دیگه جواب شما را نخواهم داد. دست از عناد و دشمنی بردارید.
     یا امیر المومنین علی علیه السلام

     • هیچ

      بعلهههه :)
      خیلی خیلی خیلی زحمت کشیدید :D

      اصلن روشن شدیم با بیاناتتون :)
      میخکوب شدیم با توضیحات قانع کننده تون :)

      فقط اینجانب ی نکته دستگیرم شد از حرفاتون و اون اینکه حضرت آقا برای تصمیم گیری و اعلام موضع در این مورد نیاز ب زمان بیشتری دارن تا همه ی جوانب سنجیده بشه

      خب ممنونم
      همون به ک ب توصیه ی کاربران محترم :) توجه کنید و بیش از این قلم رنجه نفرمایید :D

     • نرگس

      جناب « هیچ » به اندازه کافی جواب به شما داده شد. تا زمانی که شمادست از عناد و دشمنی اتان برندارید این خرفها در گوش شما فرو نخواهد رفت!
      بنده در صفحه مجاز با امثال شما زیاد برخورد داشتم حال چه از نوع یهودی باشند چه از نوع وهابی! مهم این است که وقتی می خواهید نظر دهید تعصب کورکورانه را کنار بگذارید که متاسفانه شما چنین خصلتی ندارید.
      اینکه حضرت آقا نظر خودشون رو اعلام بفرمایند یا نفرمایند به شما یکی هیچ ربطی نداره؛ حضرت آقا بقدری سخنرانی های زیبایی دارند که امثال ِ شما حتی اگر بشنوید هم باز یک ایرادی از آن می گیرید.
      لذا با استناد به ضرب المثلِ « نرود میخ آهنین در سنگ »، ما هر چقدر بگیم شما همه چی رو به شوخی می گیری و شکلک می فرستی!
      جواب ِ سوال شما به صورتهای مختلف با لحن های متفاوت داده شد ولی شما همچنان به « ندانستن » و « نفهمیدن » فهم ِ پاسخ ها اشاره می کنید!
      تصور نکنید که با زبان ِ استهزاء و کنایه و مسخره بازی می توانید حرف ِ خود را به کرسی بنشانید که این روش سفسطه بازی دیگر قدیمی شده!
      شیخ حقوق دان شما که ماشا ء الله دهان باز می کند و سوتی می دهد؛ حالا فهمیدم که طرزِ حرف زدن شما به چه کسی رفته…
      مثلاً شیخِ حقوق دانِ شما که نظرش را اعلام کرد، چه شد؟! اصلا سخنانش را خواندید؟!

      آدم حرف نمی زنه اگر هم میزنه دو تا حرف ِ درست حسابی میگه! نه مثل ِ بعضی از شیوخ که مدام در سخنرانی هایشان سوتی می دهند!
      بابا زشته والا…
      رییس جمهور که نباید اینقدر سوتی بده…

    • کیمیای وصال

     ادب و متانت لازمه وجود هر نفسیه که خودش رو انسان میدونه؛ غلاف نیست!
     برادر من مشکل شما اینه که اصل و فرع رو تشخیص نمیدین!
     باید عرض کنم که مسائل کلان کشوری در حیطه وظایف رهبری قرار میگیره و بر اساس اون هیچ کوتاهی ای از جانب ایشون صورت نگرفته!
     اما موضع گیری در رابطه با این مسئله یک انتخاب و اختیاره و به لحاظ منطقی نمیشه به کسی خرده گرفت چرا موضع نگرفته! به طور مثال آقای محمد حسنی به اختیار خودشون برای اعلام موضعشون طرح زدن و شما هیچ اقدامی که موضعتون رو نسبت به این عمل مشخص کنه انجام ندادین که این هم اختیاری بوده و نمیشه خرده گرفت!

     • هیچ

      :|

      با شما فک کنم تا همینجا کافی باشه دوست عزیز

      وقتی ب این راحتی مسائل رو ب میل خودت تفسیر میکنی تا نتیجه ای را ک از قبل گرفتی اثبات کنی دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه

     • دوست عزیز همیشه داشتن اعتماد به نفس بالا خوب نیست!گاهی این اعتماد به نفس کاذبه و براتون مشکل ساز میشه!
      یقینا کسی در اینجا از هم کلامی با شما احساس رضایت نمیکنه! شما با عناد یه شبهه ای رو مطرح می کنید و هر کسی به نوبه خودش برای روشن سازی و رفع شبهه (هایی که بوی اعتقادات بهایی جماعت رو داره) در حد بضاعت خودش جواب میده! این جواب مسلما برای روشن ساختن شما نیست! برای رهگذرانیه که ممکنه این شبهه های مطرح شده رو اعتقاداتشون تاثیر بزاره؛ این رهگذر هم شبهه و هم پاسخ های دوستان رو مطالعه میکنه و خودش قضاوت میکنه! پس زیادی خودتون رو تحویل نگیرید لطفا!!!!
      یه اصل تو روانشناسی هست که میگه کسانی که تو خانواده خیلی مورد توجه قرار نمیگیرن در محیط های دیگه سعی میکنن به طرق مختلف توجه دیگران رو به خودشون جلب کنن تا ارضا بشن حتی به قیمت تحقیر کردن خودشون! راه خوبی رو برای جلب توجه پیدا نکردین آقای محترم!

     • هیچ

      شما سعی کن جوری بنویسی ک همون رهگذرا فک نکنن یا خودت احمقی یا اونا را احمق فرض کردی

      ضمنن دوست! عزیز! شما حتی مفهوم اصل در روانشناسی رو هم درست نمیدونید
      تو روانشناسی فقط مسائلی ک ریشه ی فیزیولوژیک و ژنتیک دارن اصل محسوب میشن
      لزومی نداره وقتی صحبتات نشون میده تو عمرت کتاب روانشناسی ندیدی از خودت ب اسم روانشناس ها اصل بتراشی

      و اینکه کسی مجبور نشده ب همکلامی با من

      مشکل شما ک مجبورتون میکنه اینطور ب تقلا بیفتید و دروغ و راست و صحیح و غلط رو ب هم ببابفید نه منم نه اون رهگذرا
      مشکل اینه ک برای وجدان خودتون جوابی ندارید و این تضاد اینطور مشوشتون میکنه

      قد فهمت حرف بزن
      نمایشی بودن رو مخاطب متوجه میشه
      چه من باشم چ تو

     • سلام به همه دوئلی های عزیز
      در حرم سلطان علی بن موسی الرضا به یاد دوستان بودم؛
      و اما جناب هیچ!
      شما که به این نکته رسیدی پس چرا خودت رعایت نمیکنی؟!؛ با خوندن کامنت های شما دقیقا همچین فکری به مخاطب دست میده!!!
      در ضمن شما که دوتا کتاب در زمینه روانشناسی دستتون گرفتین !!!!! باید بدونید که اصل به بیان رابطه­ی میان متغیرها گفته می­شود و هر رویکردی از رویکردهای پنجگانه روانشناسی می تونه یکسری اصل داشته باشه و این مختص رویکرد زیست شناختی نمیشه! با این وجود تعریفی که شما ارائه دادین جامع نیست! و اشکال داره!
      البته که این تخصص شماست که حق و باطل رو در هم می آمیزید تا به نتیجه مطلوبتون برسین ؛ و دقیقا همین امر ما رو با مشکل مواجه میکنه .

 5. هیچ

  جامعه ی مدرسین
  خبرگان
  رهبر
  رهبر
  رهبر
  ..

  چی شد پس؟
  نکنه اصلن اتفاقی نیفتاده

  • نرگس

   اولا سلام.
   هنوز اونقدر برای شما تفهیم نشده که درک کنید رهبری در هر جایی نظر خود را صریحاً بیان نمی فرمایند؟ درک این مساله اینقدر برای شما مشکل هست که به رهبری گیر دادید؟!!!!!!!!!!!!!!
   مقام معظم رهبری، امام خامنه ای مدظله العالی در خیلی از موارد نظر خودشون رو صریح بیان می فرمایند ولی علت این که در بعضی مسائل مانند اینگونه تعرض ها ایشان سکوت می کنند حتماً مصلحتی در کار است.
   مقام رهبری مقامی حساس است که به اندازه کافی دشمن در داخل و خارج از کشور دارد؛ لذا شما و سایر افرادی که اینگونه منتظرِ نظرِ ایشان هستید، خواهشا درک کنید که اگر ایشان سکوت اختیار فرموده اند حتما دلیلی داشته.
   همانطور که همه می دونیم الان موقعیت ایران در صحنه بین الملل بسیار حساس است لذا چه بسا با یک تندروی ناشیانه اوضاع بدتر شود.
   مسلماً برای ما قابل هضم نخواهد بود که ایشان چرا فرمایشی در این زمینه نداشته اند.
   ما نوک بینی امان را می بینیم ولی ایشان افق دید وسیع تری در مسائل اینگونه دارند که از همگان انتظار می رود که دنبال ساخت داستان نباشند که چرا رهبری سکوت کرده اند!
   ………..
   مثل همیشه باید دست مریزاد گفت به آقای میثم.
   ولیکن اگر به تاریخ نگاهی بیاندازید شروع جنگ بین کشورها از همین گونه اتفاقات نیز بوده. یعنی خیلی از جنگها سر منشاء اینگونه داشته اند.
   عربستان دشمن ما مسلمانان شیعه بوده و هست مخصوصا اگر از نوع ایرانی باشیم.
   ولی در این برهه حساس که ما سرگرم مذاکرات هسته ای هستیم چاره ای نیست جز این که با سیاست و درایت قدم برداریم.
   فقط تنها تقاضایی که از مسئولین و از مردم داریم این است که حج را تعطیل کنند.
   همانگونه که مرجع بزرگ عالم تشیع، میرزای شیرازی حکم ِ تحریم تنباکو را در زمان خود صادر فرمودند، لذا ما نیز به پیروی از مراجع جامع الشرایط عالیقدر باید حضور در حج را تحریم کنیم.
   باشد که وهابی های کثیف و لجنِ عربستان جیبشان کمی خالی شود. هر چند شیطان بزرگ، آمریکا و صهیونیزم دوباره جیب آنها را پر خواهد کرد.
   ………….
   امید ِ ما به این است که حج تعطیل شود.
   یعنی باید که تعطیل شود!
   بر هر چی وهابی کثیف ِ، لعنت باد.
   بر اولی و دومی و سومی لعنت …
   یا امیر المومنین، علی علیه السلام.

   • هیچ

    خب متاسفانه من عادت ندارم خودمو احمق فرض کنم!
    ب وجود عقل کل هم اعتقادی ندارم :)

    • هادی

     لزومی نداره فرض کنید چرا که چیزی عیان هست چه حاجت به بیان است.برای تو همین بس است

     • هیچ

      شما عزیزم دیگه مغزت فسیل شده
      دور دور جوون هاست
      ب جای عصبانیت بذار دوستان نظر بدن ببینیم چی تو چنته دارید

      همون یک نگاه ب تصویرتون ما را بس ک بفهمیم از شما توقعی نیست

    • سهیل

     قرار نیست هرجایی رهبر وارد بشه ما وزیر امور خارجه و رییس جمهور داریم.پس وظیفه اینا چیه؟

    • نرگس

     علیک سلام!
     نه خودتون رو مسلمان میدانید ونه شیعه!
     قبل از هر چیز باید بگید به چه چیزی اعتقاد دارید تا جواب شما داده شود!
     ذکر این نکته ضروری است که از آدابِ مناظره و نقد کردن، رعایت شرطِ ادب است. لذا توصیه می کنم حداقل با کنایه و بی ادبانه صحبت نکنید زیرا نه تنها نمی توانید از نظرات خود دفاع کنید بلکه بدتر دچار مغلطه می شوید!برای حقیر که در صفحه مجازی با اینگونه تفکرات زیاد برخورد داشتم و در دفاع از حقانیتِ شیعه، فحش ها شنیدم، این سخنانِ شما تازه گی ندارد!
     امام رضا علیه السلام در مناظرات با ادب و نزاکت کامل با مدعیان روبرو می شدند. هر چند شما خود را شیعه نمی دانید ولی حداقل به عنوان ِ یک انسان آزاده! سعی کنید از بزرگان تقلید کنید و یاد بگیرید که ادب خوب چیزی است؛ حتی در زندگی روزمره بسیار کاربرد دارد. زیرا یک فرد با داشتنِ ادب و نزاکت سطح کاریزمای خود را بالا می برد.
     ضمناً بکار بردنِ واژه « احمق » برای مخاطب کاری پسندیده ای نمی باشد. مطمئناً در زندگی روزمره نیز اگر اینگونه برخورد داشته باشید دچار مشکل خواهید شد!
     ……………
     این که شما به وجود عقل کل اعتقاد ندارید مشکل شماست نه ما.
     از نظر ما شیعیان، چهارده معصوم تنها انسانهای کامل با عقلِ کل بر روز زمین بوده و هستند.
     ما ادعای این را نداریم که بجز این افراد کسانی هم هستند که عقلِ کل هستند ولی یک شیعه برای این که از عقلِ خود بهره کافی ببرد باید تالی تلو معصوم علیهم السلام و قرآن باشد. بجز این راه، راه ِ دیگری برای داشتنِ قدرتِ تعقلِ بالا وجود ندارد.
     ما مدعی نشدیم که رهبری عقلِ کل هستند ولی درجه ی بالای تقوا در افراد و پیرو اهل بیت علیهم السلام باعث می شود که درجه تعقل بالا رود.
     توصیه می کنم در این زمینه ها بدون ِ غرض ورزی و تعصبِ بیجا نظر دهید. عناد نداشته باشید.
     متاسفانه درکِ معنای « ولایت فقیه » برای عده ای خیلی سنگین است. شما که خود را شیعه نمی دانید پس لاجرم نه ائمه علیهم السلام را ولی امر می دانید و نه رهبری را قبول خواهید داشت! لذا بحث در این زمینه برای اقناع فردی چون شما کاری بیهوده است.
     عناد و غرض ورزری را کنار گذاشته و کمی درباره مفهوم ِ « ولایت فقیه » تحقیق بفرمایید. می توانید به سراغِ تفسیرِ سوره فرقان آیه ۷۴ بروید.
     مطمئن باشید مقام معظم رهبری خیلی بیشتر از شما بنده و دیگران از این نوع رفتارِ وحشیانه آزرده شده اند ولی ایشان رهبر هستند و نوع ِ برخورد ِ ایشان با برخورد افرادِ عامی مانندِ ما فرق دارد.
     ایشان بی خیالِ مسائل نیستند بلکه با درایت و هوشمندانه بخاطر جایگاهشان با این مساله برخورد خواهند کرد.
     برخورد آیت الله مکارم شیرازی مدظله العالی برای ما بسیار ارزشمند است ولی جایگاه رهبری با جایگاه این بزرگوار تفاوت دارد.

     کاملا بدیهی است که دوباره عرایضِ بنده را با تمسخر پاسخ خواهید داد!!! مهم نیست.
     یا امیر المؤمنین، علی علیه السلام.

     • هیچ

      بعلهههه :)

      سلام علیکم :)
      از این جناب هادی بپرسید میدونن ک من زیاد ب اون چیزی ک شما ادب مینامید پایبند نیستم

      ولی خانم محترم من از شما جواب ی شبهه خواستم نگفتم در مورد رزایل اخلاقی من منبر وعض برید

      ضمن اینکه با توجه ب تفکر خودتون کلما حکم به العقل حکم به الشرع و الی آخر .. :) البته اگه درست نوشته باشم

      و از اونجایی ک سوال من واضحه و چندان هم نیاز ب امداد غیبی و وحی الهی نداره
      لذا باید ی جواب قانع کننده ی منطقی براش موجود باشه
      و مطمئن باشید ک بنده تا حد توان ب منطق پایبندم

      رییس جمهور منتخب من موضعی رو ک لازم بود گرفت
      شما بفرمایید حضرت آقا ک نسبت ب موارد خیلی کم اهمیت تر تو کشورهای غربی اروپایی موضع گرفتن چرا این بار از اعلام موضعشون اونم تو موضوع ب این مهمی خودداری کردن؟

      سوال ب حد کافی واضحه

     • هیچ

      رذایل رو هم گمونم اشتب نوشتم :D

     • نرگس

      رهبر به کل مسایل اشراف کامل دارند چون مرجع تقلید می باشند، باید بتوانند در مسایل فتوا یا حکم بدهند.نظر ایشان، نظر قطعی و فصل الخطاب می با شد. رهبر یا نظر می دهد که ماندگار است یا نظر نمی دهد. نمی شود کسی نظر بدهد بعد متوجه شود که نظرش نقصان دارد وباید اصلاح شود!
      بعضی جاها باید سکوت کرد یا نظر قطعی داد
      دادنه نظر احتمالی. رییس
      جمهور در مقابل رهبری یک فرد عادی محسوب می‌شود. نظر او در مقابل نظر رهبری چندان اهمیت ندارد. رهبر خیلی چیزها را در نظر می‌گیرند که بقیه در نظر نمیگیرند.
      به توصیه کاربران محترم دیگه جواب شما را نخواهم داد. دست از عناد و دشمنی بردارید.
      یا امیر المومنین علی علیه السلام

  • سداد

   دوستان سعی کنید به ابلهان جواب ندید…
   آدم ابله مگه حرف حق رو قبول میکنه؟؟؟

 6. هیچ

  میدونی چیه میثم؟
  خوشحالم برای خودم ک ب هیچ کس و هیچ چیز اعتقاد ندارم ک بخواد ناامیدم کنه
  تو اون بخش از سخنرانی دیروز آقاتون ک تو رسانه های مختلف منتشر شد چیزی درباره ی اعتراض ب این موضوع نشنیدم
  فقط محکومیت تلویحی حمله ب یمن بود و بس
  تو شنیدی؟
  (بگذریم ک حالا احتمالن ی عده پیدا میشن ک میگن تو نمیفهمی و شان ایشون بالاتر از این مسائله و تو کوته بینی و …)
  دنبال توجیه نیستم اما گمونم شما باید باشید
  شایدم توجیهی داشته باشید
  بهر حال برای من نقد بر همه کس و همه چیز وارده

  بخش هایی از نهج البلاغه الگوی حکومت داری خودتون در کتاب فارسی دبیرستان:
  اکنون سربازان این مرد غامدی به انبار در آمده، حسان پسر حسان بکری را کشته اند و مرزبانان را از جایگاه خود رانده اند. شنیده ام مهاجمان به خانه های مسلمانان و کسانی که در پناه اسلامند در آمده اند. گردن بند و دستبند و گوشواره و خلخال از گردن و دست و پای زنان در آورده اند. حالی که آن ستمدیدگان برابر متجاوزان جز زاری و رحمت خواستن، سلاحی نداشته اند. سپس غارتگران پشتواره ها از مال مسلمانان بسته، نه کشته بر جا نهاده و نه خسته، به شهر خود بازگشته اند. اگر از این پس مرد مسلمانی از غم چنین حادثه بمیرد چه جای ملامت است که در دیده من شایسته چنین کرامت است.”

  (با عرض پوزش ب دلیل عدم مطالعه منابع مربوط ب دین و تشیع توسط این جانب رفرنس اصلی موجود نمیباشد)

  • m y

   ببخشیدا
   احتمالا تو عمرتون این روایت از امام علی (حاکم جامعه اسلامی) رو شنیدید که ی بنده خدا میاد پیشش میگه من فلان کارو کردم. حضرت میگن نه اشتباه میکنی. شاید منظورت فلان چیزه. تا چهاربار تکرار میشه و هر بار حضرت سعی میکنن بگن که این کارو نکردی و وقتی خود فرد مصر میبینند بر اقرار به اصل این کار مجبور به اعلام حکم میشن.
   بنظرتون این به لین معنا نیست که نباید فضا طوری بشه که طرف خیلی قشنگ بیاد بگه فلان اتفاق افتاد. اصلن اگه شم بچه مسلمون واقعی هستید بگید ببینم کجای دین ما گفته باید چنین گناهی علنی و رسسسانه ای بشه. این از کج فهمی رسانه ای های ماست.
   البته حرف من به معنی تبرئه مسئولین از برخورد قاطعانه و موثر در این موضوع نیست. ولی ببخشیدا به سایر دوستان هم اشاره میکنم: چرا هرچی میشه میاید سر وقت رهبری؟؟؟؟!!!! هر کسی تو این مملکت وظیفه ای داره.

   • هیچ

    شما هم اگه کامنت اول رو میخوندید میدیدید ک گفتم مسلمون نیستم

    ولیکن اون روایتی ک اینجا آوردی ابدن با این شرایط ک ماجرا علنی و جهانی شده قابل تطبیق نیست و لذا شما الفبای تفکر خودت رو هم ب نظر نمیرسه درست بدونی

    در ادامه ی همون متن ک نقل کردم الگوی حکومت داری شما مردم رو سرزنش میکنه ک اونقدر در دفاع تعلل ب خرج دادید تا دشمن ب در خونه های شما رسید

    بنابراین کلن حرفتون مردوده

 7. کریمه

  احسنت.

 8. واقعا سکوت کثیفی است.
  وقتی عکس اون بازیکن حرومزاده رو دیدم که بعد از گل تی شرتش رو بالا میزنه و تصویر لباس زیریش عکس نوجوون ۱۵ساله ایه که از پشت تلفن داره بهش میگه برگرد عربستان… خون جلوی چشمام رو گرفته بود…
  جا داره سفارت ایران تعطیل بشه به نشونه اعتراض…
  دمه آقای مکارم گرم

 9. یاصاحب الزمان اینجا نیا…
  اینجا اگر خلخلال از پای زنی بکشند یا به جوانی تعرضی کنند…
  کسی ناراحت نخواهد شد…

 10. شمار

  سلام
  .
  اون چیزی که کم رنگ شده غیرت بعضی از مسوولین هست ! انگار نمیخوان بشنون که این مردم این روزها فریاد میزنن که حج عمره رو تعطیل کنید.متاسفم که این و میگم اما این سالها حج بیشتر شبیه خرید فروش کالا شده تا زیارت .ریختن پول تو جیب وهابی های کثیف ! جا نموندن از خریدن پارچه چادری و دو قواره پارچه برای تازه عروس و الخ…
  .
  باور کنید گاها نیازه خودمون صدمه بخوریم تا اصل قضیه رو درک کنیم .ایا اگر بستگان مسوولین هم دچار این فاجعه ی دردناک میشدند .مراتب پیگیری همینقدر سست و ارام بود !؟
  حتی فکر کردن به صدمه ی روحی که این دو جوون دیدن ازار دهندست اقای حسنی !!بقولی “عمرا کسی حالشون بفهمه ” !
  باشد که از خواب خرگوشی برخیزیم
  .
  یاعلی

 11. ایرانی

  من نمیدونم دیگه باید چه اتفاقی بیافته تا بعضی ها غیرتشون قلقلک بیاد و واکنشی نشون بدن…

 12. مهدی

  عالی ….
  دم شما گرم
  خدا قوت

 13. ریحانه

  باسلام و خسته نباشید
  حرفتون به جا و به حق بود ای کاش گوش شنوایی هم بود
  یازهرا س

 14. محسن

  لعن الله آل سعود

 15. بی نام

  یاد کهریزک بخیر…………..

 16. hosain

  رادر کفنپوشم .سلام.حالت خوب است.قضیه تجاوز دو مامور رسمی عرب در رسمی ترین مرکز دولتی عربستان یعنی گیت بازرسی فرودگاه عرب. ستان را شنیدی؟رگ غیرتت باد نکرد؟مثل اینکه رگ غیرت تو هم انتخابی کار میکند؟اگر این تجاوز توسط مامور اسراییلی به یک نوجوان فلسطینی شده بود الان تو صف ثبت نام برای اعزام به غزه بودی.راستی اگر بمیریم هم کم است.کجایند آنهایی که برای یک قدم زدن ظریف با کری طلب مرگ میکردند.آیا الان وقت مردن نیست.کجایند آن فتوادهندگانی که با دیده شدن چند تارموی زنان خودشان را پاره میکردند.آیا فتوادانشان پاره شده.حاجی زیارت قبول .خوب پسرت را بردی تا معنویتش را تکمیل کند.تو اگر غیرت داشتی مگرفرودگاه را ترک میکردی.باور کنید دولت هم کاری نخواهدکرد. چون زمزمه ها بلند است که ماموران عرب گفته اند این بار اولمان نیست.حتی با زائران زن ایرانی هم اینکار را کرده ایم.وبا شنیدن این حرفها مسئولین ما لا اقل برای مبرا کردن حاج خانمهایشان قضیه را ماسمالیزه خواهند کرد. حاج آقا زیارت قبول.
  بفرستید برای هر بیخیال و باخیال برای سبزی ها و بنفشها و نارنجیها و آبیها بفرستید .
  برای همه حقوقی ها و حقیقی ها بفرستید . شرم و حیا نکنید . شرم و حیای ما رو بردن تو لوزان و سویس و ژنو فروختند.

 17. سلام…
  واقعا دردناکه..
  بنظرم.. سکوت مسئولین امر نوعی تجاوز و تایید حرکت اون ظالمین و متجاوزین سعودیه..
  العاقبه امورنا خیرا…

 18. گمنام

  سلام عجیب شما بیان دارید تا به حال این جور برنامه ها در خفاء بود !!!!!چه جرعتی که آشکار می شود. مطمئن باشید که برای این کار خیلی زود تنبیه علنی می شوند و همه از بی غیرتی خواص مطلع می شوند و متاسفانه این ما هستیم که …

 19. حسین

  غیرت ایرانی؟؟؟

  ما باید حواسمون خیلی جمع تر از این حرفا باشه…

  نباید عرب و عجم بیفتن به جون هم.
  ما با آل سعود و آل خلیفه مشکل داریم.

 20. محمد

  گه زیادی داری می خوریا!
  سکوت کثیف مسئولان یعنی چی؟ اینا که صبح تا شب دارن کاردار احضار می کننو و موضع می گیرن و . . .

 21. مصباح

  درسته که شاید اون قدر که باید توجه نشده..ولی خیلی از کسایی که اینجا نظر دادن خییلی دارن زیاده روی میکنن.
  بحث حضرت آقا که جداست و من مطمئنم که صلاح دید ایشون اینطور بوده،آخه بعضیا جوری نظر دادن انگار آقا با این اتفاق مخالفتی ندارن!!!! خودتون باورتون میشه..؟؟
  اما مسئولین هم همچین بی خیال نیستن که شمامی گین اگه هم باشن به نظرتون اگه حرفایی که درمورد غیرت نداشتن ایرانی ها و دولت میزنین رو همین سعودیا بخونن و به گوششون بزسه چی میشه؟چه فکری میکنن در بارمون؟ با این حرفا اون دوتا مامور به اشد مجازات محکوم میشن؟!!!!!!

  • هیچ

   :|

   ستون لطفن :/

   • نرگس

    در تایید فرمایش کاربر « مصباح »
    و خطاب به کاربر « هیچ » عرض می کنم که متاسفانه عده ای همچون کاربر « هیچ » حتی قدرت ِ مناظره کردن را هم ندارند.
    ……………..
    کاربر « هیچ »
    اینجا فیسبوک و …نیست که کسی نتونه جوابت رو بده؛ متاسفانه به علتِ این که خود را مسلمان نمیدانی لذا با منطق شیعه نیز آشنایی نداری.
    حداقل اگر منطق نداری و حاضر نیستی که بدونِ غرض ورزی حقیقت را درک کنی، پس سعی کن حداقل برپایه فطرت ِ پاک ِ انسانی کمی واقعیت ها را ببین و درک کن.
    اهل ِ شوخی و مزاح هستی ، باش!
    ولی موضوعی که در مورد ِ آن پست می گذاریم، موضوعی جدی است لذا شوخی و استهزاء و نیش و کنایه را بگذار برای جمع خودمانی خودتان!

   • مصباح

    جناب هیچ،البته اسم خوبی برای خودتون انتخاب کردید.
    وقتی می نویسی نه شیعه ای نه مسلمون،ما ازت چه انتظاری داریم که می خوایم ثابت کنیم حضرت آقا با بصیرت جلو میرن؟!!! موضعی که مسولان گرفتن نسبت به این موضوع حتی لغو عمره مفرده،حتما با نظر آقا بوده.
    من مطمئنم تو سخنرانی های بعدی آقا جواب سوالتونو میگیری.ولی بازم مطمئنم که شما از لابه لای حرف حق دنبال پیچوندنشی که بعید می دونم همون سخنرانی حضرت آقا که از توش این حرفا رو درآوردید گوش کرده باشی!!!!

    • هیچ

     حرفای آدمو نمیخونید ها :/
     فقط دنبال این هستی ک ی چیزی بگی محض فرار از هیچی

     بخون اون بالا رو
     گفتم تو فرمایشات رهبر عزیزمون ک از رسانه ها منتشر شد چیزی ندیدم
     نگفتم گوش کردم جناب :)

     • مصباح

      یعنی از توی همه حرفای من فقط اینو فهمیدید که من نوشتم شما سخنرانی رو گوش کردی ولی شما دیدی!!!!
      میگم تو حرف حق دنبال پیچوندن و ازحق فرار کردنی.. ایجوری فایده نداره این بحثها وقت تلف کردنه..
      ولی نکته آخر اینکه به اعتقادات بقیه احترام بگذارید ،منظورم جوابی هست که پایین به کاربر مسیح و بنده دادید و توصیه آخر اینکه در پزیرش حق لجبازی رو کنار بگذارید.

 22. محصل

  یه نکته ای هم هست وهابی ها از خداشونه که کلا ایرانی و شیعه تو سرزمین وحی نباشه.
  باید از راه های مختلف عربستان رو تحت فشار بذاریم تا از این غلطا نکنن، شبکه اجتماعی، فشار افکار عمومی مردم مسلمان، مسلمون های همه دنیا، رسانه ای، دیپلماتیک و …
  در مجموع خدا لعنطشون کنه.

 23. للحق

  سلام
  خبری درباره ی شعر میلاد عرفان پور برای شهدای رهپویان وصال در کاملا بی ربط
  http://rahnava.ir/news/10841

 24. m y

  آقا میثم
  کاش بجای غیرت ایرانی می نوشتید غیرت اسلامی…
  اینطوری ملاحظات بیشتر میشد.

 25. تقدیم به همه دوئلی ها مخصوصاً برادرمیثم:

  میگفت: خوش به حال مسافرکش های میدان آزادی…!
  .
  .
  که آزادانه فریاد میزنند:
  آزادی!
  آزادی!
  آزادی!
  .
  .
  و عابران خسته می پرسند:
  -آزادی چند؟
  .
  .
  من عابری را دیدم که از راننده سؤال کرد:
  - آزادی کجاست؟!
  و راننده با لحنی معنادار گفت:
  -رد کردی؛ ” آزادی قبل از انقلاب بود! ”
  .
  و من به او گفتم:
  آری؛
  از “غرب” که به میدان آزادی نگاه کنی٬
  آزادی قبل از انقلاب است!
  .
  ولی از “میدان امام حسین(ع)” که به آزادی نگاه کنی٬ می بینی که آزادی٬ درست “بعد از انقلاب” قرار دارد…
  .
  .
  پس بنگر که در کدامین سو ایستاده ای؛
  .
  طرف امام حسین(علیه السلام)
  .
  یا طرف غرب.

  • پرتو

   خیلی زیبا بود.بعد از جنگ و دعواهای دوستان کامنت قشنگی بود جیگرم حال اومد.

 26. سهیل

  سلام امیدواریم که حج تعطیل بشه.
  به هیچ هم میگم اطلاعات سیاسی شو بالا ببره.
  قرار نیست هرجایی رهبر وارد بشه ما وزیر امور خارجه و رییس جمهور داریم.پس وظیفه اینا چیه؟

 27. محسن

  آقا میثم سلام
  اگه بهت بر نمی خوره حس می کنم طرحاتو میدی به دورو بریات بزنن
  وگرنه این طرح ها طرحهای میثم نیست
  میگی نه؟ برو طرحهای فتنه ۸۸ رو ببین تا ایمان بیاری

 28. ناشناس
 29. با سلام و تقدیم احترام خدمت مدیر محترم پایگاه دوئل
  در سال گذشته توفیق آن را داشتیم تا حرکتی را که مدت ها نیاز به وجود آن در فضای فرهنگی کشور احساس می شد را آغاز کنیم. ایجاد یک سایت اینترنتی جامع برای نشر چند جانبه و چند رسانه ای منویات و بیانات مقام معظم رهبری.
  ایده ی اصلی راه اندازی سایت در اواخر سال ۹۲ شکل گرفت و در اوایل سال ۹۳ طراحی، زیر ساخت سازی و غنی سازی سایت آغاز شد. اولین پرونده ی که برای فعالیت در نظر گرفته شد بر اساس سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۳ در حرم مطهر رضوی در روز یکم فروردین تنظیم شد. سپس به یاری خدا در سالروز حماسه ی شکوهمند ۹ دی موفق شدیم این پایگاه را رسماً افتتاح کنیم. مبنای کار خود را برای پرونده ی دوم سخان معظم له در بیست هشتمین کنفرانس وحدت اسلامی قرار دادیم و از علاقه مندان به همکاری دعوت به عمل آوردیم تا در تکمیل این پرونده همراه ما باشند. هم اینک سخنان امام خامنه ای در نخستین روز سال ۹۴ در حرم مطهر رضوی را مبدأ حرکت پرونده ی سوم قرار داده ایم و صمیمانه از شما دوست گرامی تقاضا داریم در تکمیل و اجرای این پرونده یاریگر ما باشید.
  شما می توانید با مراجعه به سایت منویات (manviat.com) در مورد این پرونده و زمینه های همکاری اطلاعات بیشتری کسب کنید. منتظر حضور گرم شما هستیم.

 30. ناشناس

  بزرگترین جهاد امسال کشتن عربهای ملخ خوره

  • میثم محمد حسنی

   بحث رو عرب و عجم نکنید … ما با وهابیت و سعودی ها مشکل داریم … والا خیلی از عرب ها مثل حزب الله لبنان و مجاهدان عراق و سوریه و یمن دارند به نیابت از من و شما می جنگند …

  • نرگس

   کاربر « ناشناس » آیا راهی که شما پیشنهاد دادید راه معقولانه ای است؟!
   آیا همه عربها دشمن ما ایرانیان هستند؟!
   آیا سید حسن نطرالله که از شیعیان مخلص و رهبر شیعیان هستند نیز جزء این دسته از افرادی که حکمِ قتلِ آنها را صادر کردید، محسوب می شوند؟!
   آیا مدافعان حرم بی بی زینب سلام الله علیها که در سرمای کشنده ی زمستانِ سوریه از حرم محافظت می کردند نیز جزء آن دسته از افرادی که حکمِ قتلِ آنها را صادر کردید محسوب می شوند؟!
   تعمیم ِ این مساله به کل اعراب بی انصافی است. از منطق بدور است که اینگونه صحبت بفرمایید.
   ………..
   ضمنا بکار بردن ِ صفت « ملخ خور » برای اعراب کارِ پسندیده ای نیست. چرا که ما شیعه هستیم و پیرو همان ائمه ایی هستیم که عرب بودند. بکار بردنِ این واژه برای اعراب کاری پسندیده نیست. آنها هم می توانند واژه های زیادی را به ما ایرانیام نسبت دهند؛ چرا که در ایران باستان که دین زرتشت داشتند نیز رفتارها و کردارهایی وجود داشته که اعراب می توانند ما ایرانیان را با آن صفات موردِ هجوم قرار دهند. نمونه بارز ِ آن این است که در ایران باستان ازدواج بین محارم وجود داشته! و یا وجودِ حرمسرا در آن زمان!
   آیا شما می پسندید که رفتارهای نامتعارف ِ آن زمان را به ما ایرانیانی که شیعه هستیم نسبت دهند؟
   ……..
   از همگان انتظار می رود که افق ِ دیدِ خود را وسیع تر کنند و با بکار بردن ِ صفاتی چون « ملخ خور » برای اعراب اجتناب ورزند زیرا که اولا ً شرط ِ انسانیت نیست که برای دفاع از حق اینگونه الفاظ را بکار بریم.
   ثانیاً بزرگان ما ( ائمه علیهم السلام ) عرب بودند و گفتن این الفاظ یعنی توهین به ائمه. هر چند شما چنین قصدی نداشتید.
   ثالثاً بنظرم راههای دیگری برای دفاع از حق وجود دارد. می توانیم دفاع کنیم بدونِ توهین و بدون ِ بکار بردنِ این الفاظ. هر چقدر ما منطقی تر برخورد کنیم مستدل تر صحبت کنیم خداوند از ما خشنود تر خواهد شد.
   ….
   در اربعین حسینی امسال بیش از بیست میلیون نفر از زائران مهمانِ اعرابِ کشور ِ عراق بودند . میزبانانی که از ما ایرانیان پذیرایی کردند جایگاهی عالی در نزدِ خداوند دارند؛ آیا درست است که ما مهمانانِ ارابا حسین علیه السلام به این بزرگواران لقب « ملخ خور » بدهیم؟
   یا امیر المؤمنین، علی علیه السلام.

  • کهف

   عرب داریم ناحق آدم میکشه
   عرب داریم تو اربعین غذایی که خودش سالی یه بار می خوره میاره میذاره جلوی من عجم زائر امام حسین علیه السلام!
   عزیزم شما بهتره یکم بری اینور اونور اطلاع پیدا کنی بعد حرف بزنی و حکم جهاد بدی

 31. مهدی باغجری

  سلام
  یک سوال آیا عربستانی که قیمت نفت و به پایین ترین سطح ممکن آورده و بخاطر همین کسری بودجه آورد ولی بازهم بخاطر ضربه زدن به ایران به کارش ادامه میده با کم کردن سهمیه ایرانی و اضافه شدن به کشور های ایرانی ضرر خواهد کرد؟؟؟ آیا متنبه خواهد شد؟
  سوال دیگرم اینه به فرض ضرر زدن به عربستان سعودی آیا خالی کردن جمعیتی که در عمره به سرزمین وحی مشرف می شن از جماعت شیعه کار درستیست؟؟؟ آن برادر اهل سنتی که شاید در عمرش فقط در این سفر بتونه یک شیعه رو ببینه را چه کنیم؟
  کارهای تبلیغی که خیلی از دوستان ما در پوشش حجاج می کنند را هم تعطیل کنیم؟؟؟
  عربستان سالهاست دنبال همچین سناریوییست که ایرانی ها را بدون درد و خون ریزی از جامعه اسلامی دور کند و ما هم با تبلیغ روزنامه های زنجیره ای و خانوادگی آقای خاص و نفر اصلی فتنه که رابطه تنگاتنگ و خانوادگی با آل سعود داره هم نوا شویم؟؟؟
  این فقط یک تذکر بود که شاید سوالی در اذهان دوستان پیش بیاد و گرنه بنده هم هیچ راه لی ندارم و فقط می دونم این روشش نیست

 32. حسین یعقوبیان

  ااااااااا….
  چه خبره اینجا!!!
  سلام دادا. ببخش زنگتو نجوابیدم.دستم بند بود آخه. بعدشم هی دید.هی بازدید.هی دید. هی بازدید.
  شرمندم که هنوزم نتونستم بیام دستبوسی سرباز کوچولو.اجالتا از طرف ما ببوسش تا خودمون برسم محضرش.راستی آقا عازمم باز. میایی؟
  رو حسابه ها…

 33. مسیح

  دوستان!!
  من خیلی برام سئواله که چرا با کسی که ب قول خودش هیچه صحبت میکنید و کل کل و…
  این بنده خداها کارخاصی ندارن میان اینجا از قصد ی کامنتایی میذارن ک از طرفی هم خودشونو ی جواریی خالی کنن هم اینکه وقت ما رو بگیرن و مثلا شاید أعصاب ما رو خرد کنن!!!
  بی خیال آقا جواب ندید …
  فقط سلام عرض کنید خدمتشون!!
  یا علی